„Ha nem ismered a történetedet, nem ismered önmagadat” (L.Simms.)
Mentálhigiénés szakember, család-és párterapeuta, meseterapeuta, család-és rendszerállító vagyok. Meséket mondok és történeteket hallgatok, majd ezekkel a történetekkel dolgozom. Hiszem és tudom, hogy mindenki több, mint amit gondol, ismer és megért magából. Ezt a többet bontom ki a munkám során a módszereimmel, hogy egy igaz és teljesebb történet születhessen meg belőle: a saját mesénk, amiben főhősként járhatunk, élhetünk szabadon, saját jogon és saját helyen!
Mi az én mesém? Hol kezdjem?
„Senki emberfia nem abszolút kezdet: mindenki azzal él együtt, amit előtalál, és ami fölött nincsen hatalma” (Marquard, Odo)
Előtaláltam kitartást és bátorságot, kusza és tétova útkereséseket, feladásokat és útvesztéseket. Találtam bátor döntéseket és célratörő cselekvő erőt. Találtam figyelő érzékeny szemeket, művészetet, találtam dolgos kezeket és az okos fejeket. Találtam titkot, hallgatást kerülni a fájdalmat, találtam sors-ismétléseket. Találtam kincseket és terheket. Hatalmam afölött volt, van és lesz, hogy mit kezdek mindezzel!
Mi is az én történetem?
Az én felnőtt életemnek fontos része egy szakmai váltás. Közgazdászként végeztem, és sokáig nagyvállalatok HR területén dolgoztam, majd az anyaságom hozott változást az életemben, mert nem mentem vissza a multik világába, az üzleti életbe. Elkezdtem tanulni először néprajzot, majd asztrológiát, leginkább a szimbólumok megértése végett, majd egy hosszú út következett, a családterápiás képzésem. Tanultam és végeztem meseterápiát, ami nagy szerelem a mai napig, kiapadhatatlan tanítás. A családállítói képzés is fontos része a szakmai életemnek, sajátos szemléletet ad a munkámnak. Kiképződtem mentálhigiénés szakembernek, és jelenleg a testtudat, a test bölcsessége ragad magával: Somatic Experiencing három éves képzésének az utolsó évét végzem.
Az én történetemnek fontos része az, hogy több mint 30 éve párkapcsolatban élek. Megtapasztaltam a mélypontokat, tudom, hogy mennyit kell dolgozni, hogy működjön, hogy jó legyen a kapcsolat. Hiszek a kiigazítás művészetében, abban, hogy egymásra hangolódni munka, és úgy kell, hogy közben a saját szín, hang, út se vesszen el.
Az én történetemnek fontos része az, hogy volt kutyánk, és van macskánk. Sokat tanítanak nekem az elfogadásról, a szeretetről, a hűségről, a gondoskodásról. Sokat önmagamról.
Az én történetem fontos része, hogy írok, gondolkodom mesékről, családról, rendszerekről, és szenvedélyesen hiszek abban, hogy mindig lehet változtatni, és saját sorsra lelni!
Mindezek és még sok-sok más az én történetem része.
Mert a mesém, még íródik, remélem, sok lap még hátra van belőle…
KÖNYVEK, CIKKEK, ELŐADÁSOK, ÍRÁSOK, TANÍTÁSOK:
Mogyorósy-Révész Zsuzsanna, Vaskor Gréta: Kinek a sorsa? Transzgenerációs örökség a mesékben és a terápiában: Hiány, átok, árulás
Kulcslyuk kiadó, 2023
https://nyitottakademia.hu/webshop/konyv/valogatott-irasok_kinek-a-sorsa-6054
MESE-összművészeti folyóirat:
2022/3. szám: Családmesék
2022/4. szám: Hol találom a magam sorsát?
WMN:
A mese az elszállt idő vállán keletkezik, de a jelenben is érvényes üzenetet mond
https://wmn.hu/wmn-life/61623-a-mese-az-elszallt-ido-vallan-keletkezik-de-a-jelenben-ervenyes-uzenetet-mond
NLC:
A mesék drámai üzenete az, hogy megdolgozatlan útjaink a következő generációnak adnak életfeladatot, terhet”
https://nlc.hu/eletmod/20231121/kinek-a-sorsa-vaskor-greta-mogyorosy-revesz-zsuzsanna-meseterapia-pszichologia-transzgeneracios/
APAIDŐ: A mesék üzenetei a modern szülőknek
Magyar Családrerápiás Egyesület vándorgyűlései:
2019:
-Sárkánykirály velem igyál! Mesés tanítások a szerelemről, a hűségről és a kapcsolat nehézségeiről -ws
-Hányfelé legyünk lojálisak? Rugalmasság és szabálykövetés kérdései fogyatékos emberek családjaival végzett munkában (Borsos Zs, Thén A, Pető Zs, Topolánszkyné-Zsindely K, Vaskor G.)
2018:
-Miként támogathatja a családterápia az autizmus spektrum-zavarban érintett családokat? Előadás (Borsos Zs., Béres A., Pető Zs, Topolánszky-Zsindely, Vaskor G.)
2017:
-Mi van a tarisznyádban? Családi önismeret mesével WS
-Terápiás dilemmák a fogyatékos emberek családjaival végzett munka során
(Béres A, Borsos Zs, Garai D, Jármai Á, Pető Zs, Vaskor G)
-Gyermeküket egyedül nevelő szülők közösségépítő, támogató csoportjának ellátórendszerbe és családi rendszerbe helyezésének tapasztalatairól (Hegedűs R., Vaskor G.)
2020 óta az Egyesület ellenőrző Bizottságának az elnöke vagyok.
Metamorphoses Meseterápiás Egyesület konferenciái:
2023: Idő és időtlenség a mesék nyelvén-előadás
2022: Országos Népmesekonferencia:
Transzgenerációs nyomok és tanítások a mesékben-előadás
„Az apák ettek egrest, és a fiak foga vásott el tőle”
2021: Csókalányok, varjúfiak, hollófivérek: elátkozott, kitagadott, láthatatlan testvérek a családi rendszerben-előadás
MESÉK ÉJSZAKÁJA:
Kitaláltam és szervezem a Mesék Éjszakája országos programsorozatot, ahol egyesületünk meseterapeutái élőszóval mesélnek, és így népszerűsítik felnőttek és gyerekek körében a mesehallgatást és mesemondást.
OKTATÁS
2021 óta a Wesley János Lelkészképző Főiskola Komplex Művészetterápiás Képzésében a meseterápiás modult oktatom. (Alapismeretek és meseterápiás önismeret)
VÉGZETTSÉGEIM:
A Magyar Családterápiás Egyesületben végeztem 2017-ben vizsgáztam, s család- és párterapeutaként dolgozom.
Kiképzőim: Dr. Varga Pál, Dr. Hammer Zsuzsanna, Iring Zoltán és Dr. Barát Katalin voltak.
2015 óta a Kézenfogva Alapítványnál dolgozom családterapeutaként, egy jól működő családterápiás team tagjaként.
Meseterápiát Boldizsár Ildikónál tanultam, 2014-ben végeztem.
Családállítást Szalachy Miklósnál tanultam.
Mentálhigiénés végzettségemet a Károli Gáspár Egyetemen szereztem.
Jelenleg Somatic Experiencinget tanulok, a harmadik év képzését végzem.
GALÉRIA
Képek:
Videók: